بلاگ

کدام گزینه بهتر است؟ آروماتراپی با بخور سرد یا دستگاه آروما دفیوزر؟

مقایسه دستگاه دفیوزر با بخور سرد

نقد و برسی دستگاه بخور سرد با دستگاه آروما دفیوزر

کدام گزینه برای آروماتراپی بهتر است ؟این دو وسیله از نظر هدف اساسی متفاوت هستند، گرچه عملکرد خود را به روشی مشابه و از طریق فیزیک یکسانی انجام می دهند.عملکرد دستگاه بخور سرد افزایش رطوبت (رطوبت موجود در هوا) در اتاق، با پخش قطرات آب در هوا است که این کار توسط سنسور التراسونیک دستگاه انجام می شود.چند نوع مختلف دستگاه بخور وجود دارد، اما به طور کلی، آنها به سادگی آب مایع را می گیرند و آن را به بخار آب تبدیل می کنند. بخار آب سپس در فضای اتاق پخش می شود تا رطوبت نسبی فضای را افزایش دهد.

تاریخچه دستگاه های بخور سرد

در گذشته استفاده از دستگاه های بخور گرم رایج بود اما به مرور زمان با نمایان شدن ضعف ها و کاستی های آن مصرف کننده به سمت بخور سرد گرایش پیدا کردند.امروزه عموما مردم برای مرطوب کردن هوای محیط خود مخصوصا در فصل پاییز از دستگاه های بخور سرد استفاده می کنند.در مقابل، عملکرد اصلی یک (آروما دفیوزر) انتشار و پخش رایحه اسانس روغنی در هوا است..توجه دقیق به این نکته ضروری است که دستگاه های خوشبو کننده آروما دفیوزر Aroma Diffuser رطوبت ساز نیستند و ترکیب آب با اسانس به دستگاه آسیب می زند.

انتخاب بین دستگاه رطوبت ساز و پخش کننده عطر

اگر هنوز می خواهید تصمیم بگیرید که آیا یک دستگاه بخور یا یک دستگاه آروما دفیوزر بخرید یا نه، دو نکته اصلی را باید در نظر گرفت:نکته اصلی که باید در نظر بگیرید این است که چه چیزی را از دستگاه جدید خود می خواهید
آیا می خواهید رطوبت خانه یا فضای کار خود را افزایش دهید؟یا آیا شما می خواهید یک فضای خوشبو داشته باشید؟
ما اینجا می خواهیم به نکته بسیار مهمی اشاره کنیم که در دیگر سایتها به آن هیچ اشاره ای نشده و نگاه ما به این موضوع بیشتر علمی است و نه تجاری .

تفاوت بین دستگاه بخور سرد و دستگاه پخش رایحه

دستگاه های بخور سرد به صورت تخصصی برای پخش رطوبت در محیط اطراف شما طراحی شده اند
و دستگاه خوشبوکننده آروما دفیوزر به صورت تخصصی برای عمل آتومایز کردن و پخش کردن رایحه اسانسهای روغنی ساخته و طراحی شده اند .(عمل خوشبو کردن یا آروما تراپی)هر شخصی به شما گفت که دستگاهی دارد که هر دو عمل را با هم انجام می دهد شک نکنید در حال فریب شما و فروختن کالای خود به شماست.

عملکرد دستگاه های بخور سرد

به طور کلی مکانیزم عملکرد دستگاه های بخور سرد به این گونه است که آب به صورت قطره قطره روی سنسور اولتراسونیک دستگاه چکانده میشود و توسط فرکانس فرا صوت تولید شده سنسور در لحظه تبدیل به پودر می شود و در نتیجه خروجی دستگاه بخار آبی است که شما می بینید.(دوست عزیز توجه داشته باشید هر گونه جز اضافه مخصوصا اسانسهای روغنی در دراز مدت به سنسور اولتراسونیک دستگاه بخور سرد شما آسیب جدی وارد می کند)
این عمل وقتی که شما متوجه نیستید و اب مخزن دستگاه تمام شده بیشتر نمود پیدا می کند و اسانس مستقیما با سنسور تماس پیدا می کند و دقیقا همان موقع هست که تاثیر مخرب خود را بر روی سنسور اولتراسونیک دستگاه میگذارد.

دستگاه های بخور سرد استاندارد مخزن اسانس جداگانه دارند

در مواردی جدید بعضی از دستگاه های بخور سرد طوری طراحی شده اند که هوای مرطوب تولید شده از روی یک مخزن اسانس عبور داده می شود و به نوعی مقدار کمی آن هوای مرطوب خوشبو می شود . که این موضوع نسبی است و شما نمیتوانید از این روش یک خوشبو کننده تخصصی داشته باشید مخصوصا برای فضا های بزرگ.اما در مورد دستگاه های آروما دفیوزردر دستگاه های اروما دفیوزر اسانس توسط پمپ دستگاه مکیده میشود و با فشار هوا در یک عمل بسیار پیچیده با تکنولوژی خاص آتومایز میشود و در مقیاس ملوکولی پودر می شود .

برتری آتومایزر نسبت به دستگاه خوشبوکننده اسپری خور

توجه داشته باشید در حال حاضر هیچ روش و تکنولوژی مشابه این وجود ندارد که تا این انداره کارایی مفید داشته باشد , یعنی بدون اینکه دست به ساختار اسانس روغنی بزند و آن را پودر کند و در محیط پخش کند.
خوب همانطور که گفتیم در عمل آتومازسیون دستگاه های دفیوزر اسانس پودر می شود و به نوعی باز می شود و شما به راحتی همه نتهای اسانس را استشمام می کنید .مخصوصا نتهای میانی و پایانی که دلنشین تر هستند.توجه داشته باشید در هیچ روش مشابه ای اینقدر تجربه ای خوشایند برای شما حاصل نمی شود چون یه همراه اسانس الکل و گاز پروپان وجود دارد یا در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از از آن در محیط اسپری می شود که نمی تواند برای شما خیلی خوشایند باشد.

کوچک بودن و عملکرد بهینه دستگاه های آروما دیفیوزر

از مزایای دیگر دستگاه های اروما دفیوزر برنامه ریزی آن است یعنی بر خلاف سایر دستگاه های خوشبو کننده هوا موجود این دستگاه دارای یک سیستم برنامه ریزی بسیار دقیق می باشد و شما می توانید انتخاب کنید دستگاه در چه بازه های زمانی با چه فواصلی کار کند و چه مقدار محیط شما را خوشبو کند. یکی دیگر از مزایای دستگاه های خوشبو کننده آروما دفیوزر اندازه های متفاوت آن است یعنی از کوچکترین مدل آن که برای فضای داخل اتومبیل طراحی شده (4 متر مکعب را پوشش می دهد) تا نمونه های نیمه صنعتی یا صنعتی که فضایی به اندازه یک استادیوم 15 تا 30 هزار متر مکعب را پوشش می دهد. یعنی بهترین گزینه برای دستگاه های خوشبو کننده صنعتی و خانگی هستند.

نحوه خرید دستگاه های خوشبوکننده خانگی(آروما دیفیوزر)

چنانه مایل به خرید دستگاه های خوشبوکننده خانگی(آروما دیفیوزر) هستید می توانید از دسته بندی دستگاه های آروما دیفیوزر فروشگاه نوتاچ به راحتی این محصول را خریداری کنید .و یا در هر ساعت شبانه روز از طریق شماره 09129257223 مشاوره رایگان دریافت کنید. (تماس تلفنی+واتس اپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *